O serwisie SecureSite-blog.pl

Na SecureSite-blog.pl znajdziecie materiały związane z bezpieczeństwem informatycznym oraz wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia e-biznesu.

Dlaczego bezpieczeństwo? Kiedyś usłyszałem od swojego szefa, że dla niego, ważniejszy od bezpieczeństwa, jest komfort pracy jego pracowników.

A co z bezpieczeństwem?!

Dzisiejsza informatyzacja stawia na jak największe ułatwianie obsługi urządzeń i aplikacji z rodziny IT (choć nie tylko). Powoduje to szereg problemów, o których się nie mówi. Dlatego ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy bezpieczeństwem a komfortem użytkowania.

Pozostaje tylko kwestia pierwotnego problemu, z jakim bezpieczeństwo IT zmaga się po dziś dzień.

Pamiętaj:

Próbując zabezpieczyć system, czynimy go bardziej złożonym, ale im wyższy poziom złożoności, tym trudniej o bezpieczeństwo.
B. 07×06 (36:00)

 

Nie jest możliwe pełne zabezpieczenie systemu. Każdy system da się złamać.

Zachowanie bezpieczeństwa to nie tylko próby uodpornienia go na ataki hackerskie. Składa się na to również szereg czynności, które cyklicznie wykonywane, mogą zapobiec sytuacji, w której przedsiębiorstwo zostało sparaliżowane przez atak wymierzony w infrastrukturę IT.

Dlatego właśnie wypracowanie kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem a użytecznością jest trudne, ale konieczne.
Dzisiaj światem rządzi informacja i należy wiedzieć jak ją chronić przed nieautoryzowanym dostępem, kradzieżą lub zniszczeniem.
Mam nadzieję, że informacje na SecureSite-blog.pl poszerzą Waszą świadomość bezpiecznego e-biznesu.